Avastage looduse vedelas kullas leiduv salarelv


Polüfenoolid on mikrotoitained, mida inimesed omastavad kindlatest taimetoitudest. Need on loodusliku päritoluga ühendid, mis kaitsevaid taimi kahjustuste eest ja toimivad tõhusate antioksüdantidena. Polüfenoolid võivad ka inimeste tervisele kasulikult mõjuda. Vahemere supertoit – puhas esimese külmpressi oliiviõli – sisaldab ohtralt polüfenoole.


Polüfenoolid on tuntud võime poolest kaitsta organismi keskkonnateguritest tingitud oksüdatiivse stressi eest, mida põhjustavad näiteks saaste ja praetud toidu mõjul organismis moodustuvad vabad radikaalid. Antioksüdandid suudavad vabad radikaalid neutraliseerida ja hoida ära nende kahjuliku mõju rakkudele. Üks võimalus suurendada antioksüdantide hulka organismis on süüa rohkem puuvilju, rohelisi aedvilju, kiudainerikast toitu ja esimese külmpressi oliiviõli. Seda kõike on aga ebamõistlikult palju ja suurem osa inimesi suudab igapäevaselt tarbida vähem kui pool soovitatud kogusest.


Just polüfenoolid annavad puu- ja aedviljadele rikkaliku värvuse

Lisaks tasub teada, et erinevaid polüfenoole on kokku rohkem kui 8000, sh flavonoidid ja fenoolhapped. Viimaseid leidub suures koguses puuviljade seemnetes ja koortes, samuti aedviljade lehtedes. Inimeste toidulaual leidub polüfenoolidest kõige enam just flavonoide, mis annavad puu- ja aedviljadele ning lilledele sügava värvuse. Flavonoide leidub sibulas, mustikates, spargelkapsas, maasikates, viinamarjades ja punases kapsas. See, kui palju ja mis tüüpi polüfenoole mingi toit sisaldab, sõltub konkreetsest toiduainest, sh selle päritolust, valmidusastmest, korje-, transpordi-, säilitamis- ja valmistamisviisist.


Vahemeredieet pudelisse panduna

Leidub üks toiduallikas, mis sisaldab enneolematult palju polüfenoole. Juhtumisi on see ka üks looduse rikkalikumaid rasvhapete allikaid, teenides ära nimetuse vedel kuld. Esimese külmpressi oliiviõli tuntakse Vahemeremaade supertoiduna. See sisaldab ohtralt polüfenoole, mis liiguvad pressimise käigus viljalihast õli sisse. Seepärast on õli külmpressi meetodi kasutamine väga oluline ja tarbijana tuleks alati eelistada seda õiget – esimese külmpressi oliiviõli, mis on valmistatud samal põhimeetodil, mida on kasutatud juba aastatuhandeid. Oliivid korjatakse, pestakse, purustatakse pastaks ja tahked osad eraldatakse vedelikust. Seejärel eraldatakse vesi täiendavalt oliividest, kasutamata kemikaale või lahusteid ning jälgides, et võimalikult suur osa polüfenoolidest jääks puutumata.


Ühendus oliiviõli, kalaõli ja polüfenoolide vahel

Õigesti valmistatud ja puhas esimese külmpressi oliiviõli on suurepärane allikas loodusliku päritoluga antioksüdantide ehk polüfenoolide saamiseks. Samas, kõik esimese pressi oliiviõlid pole loodud võrdseks. Eelistada tasub tooteid mille sildile on märgitud kõrge fenoolsete ühendite sisaldus, sest nii võite kindel olla, et see sisaldab asendamatud polüfenoole.


Esimese külmpressi oliiviõlis sisalduvate polüfenoolide kombineerimisel kalaõliga (traditsiooniline toidulisand oomega-3-rasvhapete saamiseks) on mõned suurepärased ja võrdlemisi vähetuntud eelised. Polüfenoolid tugeva antioksüdandina tagavad oomega-3 toidulisandi värskena säilimise kuni rakuni jõudmiseni. Oomega-3 toidulisandi rakku jõudmine on eelduseks rasvhapete tasakaalu tekkimisele ehk organismi põletikulise seisundi vähendamisele. Oomega- 3 toidulisand ilma polüfenoolideta jääb lihtsalt vereringesse ringlema ega anna soovitud tulemust - ei vähenda organismi põletikulist seisundit.


BalanceOil+ on üks parimaid turul olevaid oomega-3 preparaate. See täiesti looduslik, polüfenoolide ja oomega-rasvhapetega tasakaalustatud toidulisand, mis erineb kõigist teistest turul pakutavatest toidulisanditest, sest sisaldab erilist segu oliivi polüfenoolidest, oomega-3-rasvhapetest ja D3-vitamiinist. See kohandab ja säilitab ohutult EPA- ja DHA-tasemeid ja oomega-6:3 rasvhapete vahekorda organismis, kaitstes teie rakke oksüdeerumise eest. See sisaldab esmaklassilist segu õlidest, mis on saadud loodusest püütud väikestest kaladest, ja koristuseelse kvaliteediga oliividest saadud esimese külmpressi oliiviõli.


Refereeritud: Zinzino blog


NB! Võta meiega kindlasti ühendust, kui soovid rohkem teavet BalanceOil+ kohta.

27 views