Tasakaalustatud toitumine

Palju räägitakse mitmekülgse tervisliku toidu vajalikkusest, aga kui palju tegelikult teadvustatakse, miks see tegelikult meile vajalik on? 

​Toitainetes sisalduvad süsivesikud, rasvad, valgud, vitamiinid ja mineraalained on kriitilise tähtsusega organisimi toimimisel. Nii nagu ei sõida ka auto ilma kvaliteetse bensiinita, ei saa ka inimorganism hakkama ilma kvaliteetse toiduta. Nii nagu on vaja autole mootoriõli ja jahutusvedelikku, et mootorit töös hoida, on organismile tööd hoidmiseks vaja vitamiine ja mineraalaineid. Kui autol saab otsa mootoriõli, siis jookseb mootor kinni. Kui inimese organisimil saavad otsa vitamiinid, siis on tugevalt häiritud ka organismi töö, mis hakkab varem või hiljem väljenduma erinevates haigustes.

 

Noor ja terve organism saab puudujääkide ning haigustega mingi aja ilusti hakkama. Organismi vananedes aga see vastupanu võime nõrgeneb ning puudujäägid hakkavad tervisele mõju avaldama.

 

Enda toitumisharjumuste muutmist ei pea kartma. Tervislik ja tasakaalustatud toitumine on midagi keerulist. See on lihtsalt mõttemallide muutmine ning teistsuguste valikute tegemine. Samm sammult. Just nii kiiresti või aeglaselt, kui keegi selleks valmis on. Ka ülipisike samm teadlikuma toitumise suunas on suur samm tervema organismi suunas.

 

Selles protsessis on hea endale appi võtta toitumisnõustaja. Tema aitab aru saada, mis on need muudatused, mida toitumises ja ka elustiilis tegema peaks, et liikuda tervema ja täisväärtuslikuma elu suunas. Aitab ka leida motivatsiooni, et esialgu võib- olla keerulisena näivaid muutusi ellu viia.

Toitumisnõustajana olen väga hea meelega abiks, kui soovid teha enda tervise heaks samme läbi toitumise muutmise.

 

Võta minuga julgelt ühendust!

Loe minu kohta lisaks siit.

Hinnaarvestus ajakulu alusel 30 EUR/ tund.